/ 21 augusta, 2021/ Blog, Uncategorized @sk/ 0komentáre

Aromaterapia – rozhovor s terapeutkou

Heidi Paradeiser pracuje v zdravotníctve; vďaka svojmu holistickému prístupu používa aromaterapiu / starostlivosť o arómu aj pri podpore zdravia. V nasledujúcom rozhovore nám povedala, ako si môžete predstaviť jej prácu, čo robí dobré arómy a čo je pre ňu dôležité:

Ste aromaterapeutka, môžete vysvetliť, čo to presne znamená?

Som kvalifikovaná zdravotná sestra a používam aromaterapiu, známu tiež ako starostlivosť o arómu, ako doplnkovú metódu podpory zdravia a udržiavania zdravia. Aromaterapia / ošetrovateľstvo je uznávaný odbor a vyžaduje si veľa školení a vzdelávania. Vlastné skúsenosti s aplikáciou tiež tvoria veľkú časť školenia. Ako odborník na chute je pre mňa dôležitá holistická perspektíva.

Heidi Paradeiser je aromaterapeutka a pracuje s aromaterapeutickými zmesami BioBloom.

Ako si konkrétne môžete predstaviť aromaterapiu?

Na podrobnej úvodnej konzultácii určím potreby a priania osoby a už mentálne si vyberám správnu vôňu, správnu arómu. Tiež vonia rôznymi arómami a stimuluje čuch. Tu vstupujú do hry vyškolené odborné znalosti, pretože vo svete vôní existujú aj kontraindikácie pre určité arómy. Správne dávkovanie je tiež kľúčovým prvkom pri dosahovaní požadovaného výsledku. Potom sa spíše odporúčanie, ktoré sa zvyčajne vyrába / mieša v lekárni. Monitorovanie úspechu je pre mňa dôležité, takže vo väčšine prípadov prebieha následné stretnutie.

Čím je pre vás aromaterapia taká špeciálna forma terapie?

Prírodovedec a filozof Aristoteles už dávno spomenul, že „nanášať na hlavu krásne vône je najlepší recept na chorobu“. Aromaterapia má svoje korene v starovekom Egypte. Vonné rastliny sa používali v náboženských a kultúrnych zvykoch a obradoch vrátane pomazania. Gréci boli ňou ovplyvnení najmä pri výrobe parfumov.

Využívanie rastlín a byliniek je teda známe už tisíce rokov a v súčasnej dobe nadobúda stále väčší význam. Jednou z výhod tejto skutočnosti je, že „mnohostranná povaha“ cenných zložiek okrem iného neumožňuje rezistenciu, ako to v niektorých prípadoch vidíme pri antibiotikách.

Rovnako tak, napríklad levanduľa (jemná) je nepostrádateľná, pokiaľ ide o stavy napätia a mierne formy depresie. Prevoňanie miestnosti vysoko kvalitnými arómami je tiež nevyhnutnou súčasťou aromaterapie.

Stručne povedané, špecializácia aromaterapie by bola formulovaná nasledovne: efektívna – rozmanitá – ľahko použiteľná opatrne. Čo je pre mňa skutočne dôležité spomenúť: Používanie aróm je LEN chápané ako doplnková metóda k lekárskemu ošetreniu.

Ktorí ľudia k vám prichádzajú a podľa akých kritérií ich „liečite“ formou aromaterapie?

Roky som si všimla, že ľudia so stavom vyčerpania a nízkej nálady prichádzajú za mnou, aby zažili náklonnosť a dodatočnú úľavu od svojich ťažkostí. Ľudia, ktorí už často zažili veľké množstvo lekárskych ošetrení a ktorí majú chronické problémy. Tiež dúfajú, že sa ich príznaky zmiernia. Rozhodne by som rada spomenula školákov, ktorých som mohla podporovať v obavách zo skúšok alebo v učení. Deti obzvlášť dobre reagujú na arómy, ktoré však musia byť starostlivo koordinované.

Aromaterapia pre mňa nič nevylučuje a veľa umožňuje. Dôležitá je pre mňa aktívna spolupráca s ochotou sebareflexie pri výbere aróm a samozrejme pokračovaní lekárskej starostlivosti. Nedávno za mnou prišla moja dcéra so žalúdočnou nevoľnosťou a so strachom zo skúšok. Harmanček bol pre mňa zvolenou látkou a priniesol jej úľavu.

Na čo si dávate pozor pri zmesiach aromatických vôní?

Najvyššou prioritou je pre mňa kvalita a pôvod príchutí. Regionalita je pre mňa veľmi dôležitá aj z dôvodov udržateľnosti. Veľkú úlohu pre mňa hrá aj tím okolo výrobcu a poslanie výrobcu. A v neposlednom rade musí byť správny aj pomer cena / výkon.

BioBloom aromaterapia scent&sleep
BioBloom aromaterapia scent&focus
BioBloom aromaterapeutické zmesi vôní
BioBloom aromaterapia scent&relax

Čím sú pre vás aromaterapeutické zmesi BioBloom špeciálne?

Ako dlhoročného partnera spoločnosti BioBloom a skúsený užívateľ CBD som potešená radom esenciálnych príchutí. Mám k výrobkom úplnú dôveru. Chute sú vysoko koncentrované a bio. Zloženie rôznych príchutí, vrátane podielu konopných terpénov, je pre príslušnú aplikáciu perfektné. Nízka koncentrácia postačuje na ďalšie spracovanie chuťových zmesí aj na prevoňanie miestnosti. Všetky moje kritériá pri výbere vonných zmesí sú splnené.

Čo by ste chceli povedať „pochybovačom“ o aromaterapii?

Vo väčšine prípadov cesta vedie cez sebauvedomenie. Všetkým môžem len poradiť: nájdite si rozhovor a nechajte si poradiť. Trasa je cieľ!

Viac o Heidi a jej práci nájdete tu.

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*