Gernot Zechmeister/ 25 augusta, 2021/ Blog/ 0komentáre

Naša výroba – od osiva po hotový výrobok

1 SEMENÁ

Konopné semená vysiate na poliach BioBloom sú neošetrené a schválené pre ekologické poľnohospodárstvo. Pestujú sa iba odrody schválené EÚ a kontrolované úradmi s nízkym obsahom Δ9-tetrahydrokanabinolu v súlade so zákonom. Na 110 hektároch poľnohospodárskej pôdy pestuje Biobloom iba tie odrody konope, ktoré sa v testoch ukázali ako najúčinnejšie a najbohatšie na kanabinoidy.

2 KULTIVÁCIA

BioBloom vyvinul kultivačnú techniku ​​optimalizovanú pre konope. Špeciálna bio zmes pôdy a technika orby, ako aj dostatok priestoru pre každú rastlinu zaisťujú, že každá rastlina konope sa môže dobre šíriť a rozvíjať. Výsledkom tejto komplexnej kultivačnej metódy sú mimoriadne silné, zdravé rastliny so stonkami hrubými ako palec v spodnej časti a hustými kvetmi s vysokým obsahom kanabinoidov a ďalších cenných prírodných konopných zložiek.

3 RAST

Konopné semená sa v BioBloom rozrastajú od 28. apríla do 5. mája. “Ideálny čas je určený počasím a teplom zeme,” vysvetľuje farmár a vedúci výroby BioBloom Stefan Denk. Rastliny sú v štádiu mladosti až do výšky 10 cm a sú mimoriadne citlivé. Potom sú rastliny konope BioBloom veľmi robustné a vysoké až 4 (!) metre vďaka špeciálnej kultivačnej metóde. Burina sa z konopných polí pri ich raste odstraňuje ručne a nikdy sa nepoužívajú hnojivá.

4 ŽATVA

Od júla prebiehajú v poliach BioBloom pravidelné analýzy. To umožňuje určiť optimálny čas zberu. Rastliny čaju z konopného kvetu sa zbierajú skôr ako rastliny z konopných kvapiek CBD. Výhradne ručný zber prebieha od konca augusta do konca septembra. Na tento účel je v službe 80 až 100 ďalších zberových pracovníkov. Rastliny sú ručne rezané a kvety sú oddelené od stoniek, kým sú stále na poli.

5 SPRACOVANIE

Hala na spracovanie sa nachádza v bezprostrednej blízkosti polí – to zaisťuje extrémne nízku stopu CO2 pri pestovaní konope BioBloom. Po zbere sa konopné kvety opäť vyčistia, rozložia na sušenie a jemne sušia. Následne sa semená ručne preosejú z kvetov. V prípade čaju z bio konopného kvetu sa kvety preosejú ešte jemnejšie, potom sa analyzujú a externe sa plnia do fliaš. V prípade konopného oleja BioBloom sa sušené konopné semená očistia a olúpu a potom lisujú za studena.

6 EXTRAKCIA

Hotové konopné kvety prichádzajú do certifikovaného laboratória Nateco2 v Nemecku, kde sa práca vykonáva podľa najprísnejších kritérií kvality (www.nateco2.de). Tam sa analyzujú a znova kontrolujú, než sa extrahujú superkritickým procesom extrakcie CO2. Extrakcia CO2 je obzvlášť šetrná metóda. Všetky cenné a zdraviu prospešné zložky konopnej rastliny sú uchovávané pre konečný produkt, konopné extrakty BioBloom.

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*