/ 21 augusta, 2021/ Blog/ 0komentáre

Konopné superpotraviny – perfektný dodávateľ živín

Nie nadarmo sa potraviny vyrobené z osvedčenej konopnej plodiny často označujú ako „superpotraviny“. Vzhľadom na svoju hustotu živín sú obzvlášť cenným prínosom k vyváženej a zdravej strave. Čím je však konopná rastlina, najmä konopné semená, taká výnimočná?

1. Cenné omega-3 mastné kyseliny

Nenasýtené mastné kyseliny majú pre telo veľký význam. Konopné superpotraviny obsahujú cenné polynenasýtené mastné kyseliny omega-3 a omega-6. Telo si ich nevie vyrobiť samo, a preto ich musí prijímať potravou. V zásade prijímame príliš veľa omega-6, väčšinou prostredníctvom živočíšnej stravy. Nadbytok omega-6 podporuje zápal. Omega-3 tomu môže zabrániť. Konopné superpotraviny obsahujú dve mastné kyseliny v perfektnom pomere. WHO uviedla, že perfektný pomer omega-6 a omega-3 je 4: 1. Pomer konopných semienok, konopného oleja atď. Je 3,75: 1, vďaka čomu je konope jedlo s najlepším pomerom dvoch polynenasýtených mastných kyselín.

2. Bielkoviny a aminokyseliny

Konopné semená, ktoré sú základom pre konopné potraviny všetkých druhov (konopný olej, konopný proteín atď.), sú považované za veľmi bohaté na bielkoviny. Bielkoviny sú biologické makromolekuly zložené z aminokyselín. 100 g konopných semienok obsahuje asi 25 g bielkovín, čo z nich robí perfektného dodávateľa rastlinných bielkovín, ktorý podporuje budovanie svalov a zároveň naberá na sile, a tým aj na sile pre telo. Bielkoviny navyše obsahujú deväť dôležitých esenciálnych aminokyselín (histidín, izoleucín, leucín, metionín, fenylalanín, treonín, tryptofán), ktoré si telo samo nevyrába a ktoré je potrebné prijímať v potrave. Bielkoviny prispievajú k zvýšeniu a udržaniu svalovej hmoty a k udržaniu normálnych kostí. Konopné jedlá sú preto výborným zdrojom bielkovín, najmä pre ľudí s vegánskou a vegetariánskou stravou.

3. Vláknina

Vláknina je uhľohydrát, ktorý sa nachádza predovšetkým v rastlinných potravinách. Nemecká spoločnosť pre výživu (DGE) má odporúčanie týkajúce sa denného príjmu vlákniny: denne by ste mali konzumovať najmenej 30 gramov vlákniny, ideálne prostredníctvom celozrnných produktov, zeleniny, čerstvého alebo sušeného ovocia a orechov. 100 g konopných semienok obsahuje 3,5 g vlákniny. Pretože sa konopným semenám hovorí aj konopné orechy a patria do rodiny orechov, sú konopné semená vynikajúcim a zdravým zdrojom vlákniny.

BioBloom konopné výživové doplnky

Ako partner kvality Bio Austria je pre nás dôležité vyrábať vysoko kvalitné bio potraviny. Náš bio konopný olej omega je vyrobený z lúpaných konopných semien a lisovaný za studena. Týmto spôsobom zaistíme, že cenné zložky budú uchované najlepším možným spôsobom. Vyznačuje sa intenzívnou orieškovou chuťou a je obzvlášť vhodný do studenej kuchyne.

Náš konopný proteín natural power je ideálny pre športovcov a ľudí, ktorí potrebujú bielkoviny. 100% rastlinná a vegánska sila ako príspevok k svalovému prírastku a udržaniu svalov.

Naše Bio konopné semená all in sú dokonalým občerstvením medzi jedlami. Chutia obzvlášť dobre v šalátoch, v smoothies alebo v nátierkach.

BioBloom konopný proteín natural power
BioBloom konopné semená all in

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*