/ 21 augusta, 2021/ Blog/ 0komentáre

Astaxantín s konopným olejom a vitamínom E – ochrana pred oxidačným stresom

S vývojom produktu cell protection sme v BioBloom pridali obzvlášť zaujímavú položku do nášho sortimentu 100% prírodných potravinových doplnkov. Astaxantín je karotenoid z mikrozelenej riasy a už niekoľko rokov sa intenzívne skúma. Astaxantín je tiež neoficiálne označovaný ako „super antioxidant“. Ale čo to vlastne ten karotenoid je a prečo je červenkastá farba taká účinná?

Čo je astaxantín?

Astaxantín je prírodný karotenoid pochádzajúci zo zelenej riasy. Červenkastý prírodný pigment sa vytvára pri silnom slnečnom žiarení, extrémnom chlade, strese a pri nedostatku potravy a vody.  Lososom, homárom a kôrovcom dodáva charakteristickú červenkastú farbu. Predpokladá sa, že astaxantín je pre lososy na ich dlhej ceste (viac ako 3 000 km) za neresom veľmi prospešný. Na svojej dlhej ceste neprijímajú žiadnu potravu a “živia” sa výlučne svojimi tukovými a energetickými zásobami. 

Astaxantín proti oxidačnému stresu

Žijeme v rýchlej dobe a čoraz viac ľudí trpí psychickým a fyzickým stresom, ktorý normálne fungovanie a v najhorších prípadoch ho dokonca znemožňuje.

Tieto stresy sa u každého človeka prejavujú inak. Aj keď príznaky sú rôzne, príčiny sú zvyčajne podobné. V mnohých prípadoch ide o nadmerný oxidačný stres, ktorý vedie k poškodeniu buniek (a zápalom), fyzickému stresu a predčasnému starnutiu.

Štúdie o astaxantíne ukázali, že jeho antioxidačný účinok je oveľa vyšší ako účinok iných antioxidantov. Napríklad 6000-krát silnejší ako vitamín C.

Prirodzená ochrana buniek je taká dôležitá pre ľudské telo, pretože chráni bunky pred voľnými radikálmi. Voľné radikály sú zodpovedné za poškodenie buniek. Antioxidanty pôsobia ako “lapače radikálov” a pomáhajú obnoviť oxidačnú rovnováhu.

Štúdie o prírodnom astaxantíne preukázali aj tieto výhody:

  • Podporuje zdravú pokožku a starnutie
  • Podporuje zdravú oxidačnú rovnováhu
  • Podporuje regeneráciu organizmu po veľkej námahe a zdravie kardiovaskulárneho systému

Prírodný vs. syntetický astaxantín

BioBloom cell protection obsahuje iba prírodný astaxantín (Haematococcus Pluvialis) z rakúskej produkcie. Štúdie ukázali, že účinnosť prírodného astaxantínu je mnohonásobne vyššia (približne 55-krát) ako účinnosť synteticky vyrobeného astaxantínu.

Vysoká biologická dostupnosť vďaka konopnému oleju BioBloom

Základom dobrého účinku v je dobrá absorpcia, známa aj ako biologická dostupnosť. Astaxantín a príbuzné karotenoidy sú veľmi zle rozpustné vo vode, a preto sa v tenkom čreve zle vstrebáva. Tu prichádza na rad náš konopný olej BioBloom, ktorý uľahčuje vstrebávanie v čreve. S naším bio konopným olejom sa astaxantín v čreve veľmi dobre vstrebáva a účinkuje.

Okrem toho obsahuje aj vitamín E ktorý tiež pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

BioBloom Astaxantín
Doplnky stravy pre väčšiu pohodu

100% rastlinné & vegánske

Doplnky stravy - kontrolované pestovanie a spracovanie

Bez pridaných látok

Doplnok stravy - 100% bio

Bez lepku & laktózy

Doplnok stravy - CO2 extrakcia

testovaná kvalita z Rakúska

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*