Gernot Zechmeister/ 20 augusta, 2021/ Blog/ 0komentáre

Prečo je BioBloom čaj z konope taký jedinečný?

Odkedy BioBloom uviedol na trh bio čaj z konopných kvetov asi pred dvoma rokmi, v súvislosti s čajom sa vždy používal výraz „jedinečný“. Popisovať svoj vlastný výrobok ako jedinečný sa nemusí zdať z pohľadu PR zvláštne, ale výraz „jedinečný“ v čaji z konopného kvetu BioBloom označuje špecialitu, ktorá je skutočne jedinečná.

Bio konopný čaj BioBloom, ako naznačuje názov, sa spolieha na kvety konopnej rastliny. To bola a je skutočná výnimka v sektore čaju. Pretože bežné konopné čaje, ako sa väčšine hovorí, sú zvyčajne konopné lístkové čaje. Čajové vrecúška obsahujú drvené listy konopnej rastliny, zatiaľ čo bio čaj z konopných kvetov od spoločnosti BioBloom pozostáva z kvetov konopnej rastliny. V konope je veľký rozdiel medzi listami a kvetmi – najmä ak sa konzumujú vo forme čaju:

Po prvé, zložky konope (asi 80 kanabinoidov, ako THC alebo CBD, terpény a flavonoidy) sú v kvetoch prítomné v oveľa vyšších dávkach ako v konopných listoch. Ale oveľa dôležitejšie je, že CBD a THC nie sú látky rozpustné vo vode. V čaji sa teda nedajú rozpustiť vôbec. Tu prichádza do hry s konopným čajom BioBloom kyselina kanabidiolová (CBDa), kyslý prekurzor CBD. Starostlivou analýzou rastlín konope počas ich rastu sa niektoré rastliny zberajú presne vtedy, keď rastliny obsahujú aj CBDa. CBDa, ktorý sa v konope automaticky transformuje na CBD, je možné získať iba v určitom časovom okamihu a za zložitých podmienok. Práve na to sa špecializuje poľnohospodársky tím v BioBloom.

BioBloom konopný čaj v krabičke

Okrem kyseliny kanabidiolovej majú flavonoidy v konopnom čaji BioBloom osobitný význam. Flavonoidy sa nachádzajú najmä v korení, ovocí a zelenine a výskum ukázal, že hrajú kľúčovú úlohu pri ochrane pred chronickými chorobami a chorobami súvisiacimi s vekom a majú antioxidačný účinok. Konopná rastlina je jednou z rastlín, ktoré sú obzvlášť bohaté na flavonoidy. (Podrobné informácie o flavonoidoch v konopnom čaji a ich vlastnostiach nájdete tu).

BioBloom používa špeciálnu, šetrnú kultivačnú metódu a konopné rastliny sú nepretržite monitorované. Môžu tak zdravo rásť a zároveň je zaistené, že všetky zložky sú prirodzene konzervované a v konečnom dôsledku môžu byť spracované na čaj z konopného kvetu.

Veľa argumentov pre bio konopný čaj od BioBloom, ktorý má jedinečný účinok a zároveň chutí!

Link k BioBloom čajom z konopných kvetov: biobloom.sk/cajzkonopnehokvetu

Nechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*